معاون سیما تاكید كرد:

شخصیت های محبوب تلویزیون روی نوشت افزارها

شخصیت های محبوب تلویزیون روی نوشت افزارها

مجله سرگرمی: معاون سیما در بازدید از نمایشگاه نوشت افزار تهران بر استفاده از شخصیت های محبوب تلویزیون روی نوشت افزارها اصرار کرد و این اتفاق را امری موثر در زمینه کودک و نوجوان دانست.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، محسن برمهانی معاون سیما در بازدید از نمایشگاه نوشت افزار تهران، اظهار داشت: شکل گیری تعامل بین طراحان و تولیدکنندگان و رسانه می تواند در تبلیغ شخصیت های محبوب و موثر حوزه کودک و نوجوان نقش مهمی ایفاء کند.
وی اشاره کرد: چنین نمایشگاه هایی بضاعت و قابلیت خوبی برای بازارسازی فرهنگی به نمایش می گذارد و نشان از افق روشنی دارد و اگر تعامل خوبی بین طراحان و تولیدکنندگان با رسانه شکل بگیرد، می تواند در تبلیغ شخصیت های محبوب و موثر حوزه کودک و نوجوان، نقش مهمی ایفاء کند.
معاون سیما اظهار داشت: خوشبختانه تولیدکنندگان و طراحان نوشت افزار هم اکنون استعداد و توانمندی های خوبی کسب کرده اند و وقتی رسانه هم این ظرفیت را می بیند، برای ورود جدی تر به این میدان راغب تر می شود و می تواند در نظام توزیع و تبلیغ شخصیت های محبوب و موثر کودکان و نوجوانان مشارکت داشته باشد.
برمهانی اظهار داشت: در پروسه تولید محصول دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه می توانند به عنوان مبدا و نقطه عزیمت باشند و اساسا حمایت دولتی می تواند در تبلیغ و ترویج شخصیت ها تسهیل و تسریع کننده باشد.

وی همین طور درباره ی چالش های سازمان صداوسیما در شکل دهی به بازارهای فرهنگی جانبی شخصیت های رسانه ای، توضیح داد: همچون اشکالات این است تا آن زمان که تولیدکننده سودش را از پروسه تولید برنامه کسب کند، دغدغه چندانی در تجاری سازی شخصیت های اثرش ندارد و از طرف دیگر قبل تر اقدامات خارج از ضوابط و عدم رعایت حق کپی رایت داخلی بر مشکلات این حوزه دامن می زده است.
معاون سیما افزود: بالطبع صداوسیما وقتی اثری را خلق می کند حق مالکیت معنوی شخصیت هایش متعلق به سازمان است اما معتقدیم می شود شخصیت های محبوب مخاطبان در جامعه دیده شود و تجاری سازی درباب آن صورت گیرد.
او سپس اشاره کرد: معاونت سیما یکی از اعضای شورای واگذاری حق مالکیت معنوی آثار بوده و نظر موثری در آن دارد و حتما نگاه حمایتی در این شورا نسبت به این مهم نیز وجود دارد.
برمهانی همین طور درباره ی نمونه های تعامل رسانه و تولیدکنندگان نوشت افزار اشاره کرد: همانطور که در بازدید امروز مشاهده کردید یکی از غرفه ها با بهره گیری از یکی از شخصیت های شبکه کودک، تولید و عرضه محصول داشته است که درخواست استفاده از شخصیت های دیگر رسانه را هم داشت.
معاون سیما در آخر صحبت هایش درباره ی حمایت سیما در چالش «همه حاضر» هم اظهار داشت: ما همچون گذشته در پشتیبانی از این پویش و جلب مشارکت مردم در تامین نوشت افزار فرزندانمان در نقاط محروم کشور آمادگی کامل داریم.
به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، نمایشگاه نوشت افزار تهران از اول شهریور به مدت ۱۸ روز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب از ساعت ۱۰ تا ۲۲ برپاست و میزبان مخاطبان خواهد بود. در طول این مدت برخی شبکه های سیما در فواصل زمانی برنامه های خود، ارتباط هایی با آن برقرار کرده و به این رویداد پرداخته اند.
1401/06/15
07:50:21
5.0 / 5
22
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز