نقدی بر مواضع اخیر حسن عباسی دربارهٔ فوتبال كه بازتابهای زیادی در فضای رسانه ای داشت

آقای عباسی! جدال عبث را کنار بگذارید

آقای عباسی! جدال عبث را کنار بگذارید

مجله سرگرمی: یک نویسنده با نقد اظهار نظر اخیر حسن عباسی خطاب به فوتبالیست ها، نوشته است: حسن عباسی می تواند بنا بر عقیده اش با فوتبال مخالف باشد، ولی نمی تواند و حق ندارد فوتبالیست ها را بی دین بخواند. یعنی عباسی فوتبال بازی کردن رزمنده ها را در جنگ ندیده است؟


میثم امیری در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده، با نقدی بر مواضع اخیر حسن عباسی دربارهٔ فوتبال و بازتاب آن در فضای رسانه، آورده است:
«از سال ۸۳ می شناسمش. از همان سالی که سخنرانی معروف دختران دوبی اش در دستفروشی های انقلاب ترکانده بود. از همان وقت که حسن عباسی تمام مسئولین ریز و درشت را به بی غیرتی متهم می کرد. هیچ کس نبود که آن سخنرانی ها را بشنود و مو به تنش سیخ نشود.
عباسی از همان موقع جذاب صحبت می کرد. در فصاحت و رفتار به شدت مدرن بود؛ کت چرم می پوشید. به جای ریش، ته ریش می گذاشت. حق النساء را رعایت می کرد. عینک آفتابی اصل به چشم می زد. آستین کوتاه اتوکشیده به تن می زد. بحث هایش با اسلاید و تصویر و احترام به مخاطب همراه بود.
برای نسل جوان مذهبی دههٔ هشتاد هم بی نهایت گیرا بود؛ آدم مذهبی خوش تیپی که می تواند توی آب فین بزند، بیشتر از شصت متر غواصی کند، در ورزش های رزمی کره و ژاپن و چین درجهٔ بالا بگیرد و حتی مشاور ورزشی قابلی باشد برای نوجوانانی که می خواهند استعدادشان را کشف کنند... از طرفی زخم خوردهٔ جنگ باشد، قرارگاهِ رمضانیِ کاربلدی به چشم بیاید؛ عملیاتی و کلاه سبز و باحال و... حتی یک مرتبه در جمعی، خلافِ روایت رسمی گفته باشد: «بهتر است نظام دربارهٔ غنی سازی هسته ای و داشتن بمب اتم همه پرسی برگزار کند!»
کلا این بسته بندی جذاب می شد حسن عباسی که می توانست همه طیف ها را پای اجراهایش میخ کوب کند.
و حالا حسن عباسی تبدیل گشته به سخنرانی که به ارتشی ها حمله می کند، غربی ها را زنازاده می خواند، مخالفش را به مثله شدن تهدید می کند و سخنان درشت ضد جمعیت میلیونی می زند که به نحوی با فوتبال درگیر هستند. این یعنی استاد عباسی کلا سویهٔ نقد را اشتباه تشخیص داده است. اصل را رها کرده و به جزئیات جنجالی چسبیده است.»
فوتبال بازی کردن رزمنده ها در جنگ


منبع:

1401/04/19
14:03:09
5.0 / 5
22
تگهای خبر: اجرا , بازی , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز