كارگردان بازیوو با مجله سرگرمی مطرح كرد؛

هنوز یک بچه ۶۷ ساله هستم!

هنوز یک بچه ۶۷ ساله هستم!

به گزارش مجله سرگرمی امیرحسین قهرایی کارگردان فیلم سینمایی بازیوو بیان کرد که این فیلم مختص مخاطبان کودک و نوجوان است و تصمیم داشتیم زمانی آنرا اکران نماییم که بچه ها با خیال راحت بتوانند به سینما بروند.امیرحسین قهرایی کارگردان فیلم سینمایی «بازیوو» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره قرار گرفتن نام این فیلم در لیست فیلمهای مجاز برای درخواست حضور در نوبت دوم اکران عید فطر از جانب شورای راهبردی اکران سازمان سینمایی اظهار داشت: برنامه ریزی مطلوب برای ما این بود که فیلم زمانی اکران شود که امتحانات و مشغله مدارس بچه ها به پایان رسیده باشد. اگر پیش از عید فطر فیلم اکران می شد، در موعد عید فطر فیلمها جایگزین می شد و این فرصت را از دست می دادیم. این فیلم مختص مخاطبان کودک و نوجوان است و تصمیم داشتیم زمانی آنرا اکران نماییم که بچه ها با خیال راحت بتوانند به سینما بروند.
وی درباره دلیل عدم حضور این فیلم در ترکیب فیلمهای نوروزی هم بیان نمود: هرچند دوست داشتم فیلم در ترکیب فیلمهای نوروزی حضور داشته باشد اما شخصاً تقاضایی برای حضور آن عرضه نکردم. آقای غلامرضا موسوی بعنوان تهیه کننده فیلم اطلاعات بیشتری در این حوزه دارد. مسائل در رابطه با پخش فیلم برعهده تهیه کننده است چونکه بهتر می داند بهترین زمان برای اکران فیلم، چه زمانی است.
این کارگردان درباره ظرفیت های فیلم «بازیوو» برای جذب مخاطب به سینما اظهار داشت: این فیلم بگونه ای است که اگر بچه ای به تماشای آن بنشیند، حتما به دوستش هم سفارش می کند آنرا ببیند. بازخوردی که از اکران فیلم در جشنواره فیلم کودک اصفهان دیدیم، نشان داد که بچه ها فیلم را دوست دارند و بنابراین هم در بین فیلمهای آن دوره جشنواره فیلم کودک، این فیلم تبدیل به محبوب ترین فیلم مخاطبان کودک جشنواره شد. «بازیوو» اگر در زمان مناسبی پخش شود، حتما دیده خواهد شد.

قهرایی تاکید کرد: فیلم «بازیوو» تنها مختص مخاطبان کودک نیست و مخاطبان بزرگسال هم می توانند به تماشای آن بنشینند. قصه و ساختار این فیلم بگونه ای است که هم شوخی هایی متناسب با مخاطبان بزرگسال دارد و هم نکات و شوخی هایی برای مخاطبان کودک. از این منظر میتوان گفت «بازیوو» یک فیلم مناسب خانواده است.
وی درباره حضور کودکان و نوجوانان در سالن های سینمایی در شرایط کرونایی هم اظهار داشت: با عنایت به حضوری شدن مدارس به نظر می آید محدودیت ها و ترس والدین برای حضور بچه های در جمع کمتر شده است. امیدواریم در این شرایط مخاطبان به سینما بازگردند چونکه من هم دوست ندارم به واسطه نبود مخاطبان، سینمای کودک ضربه بخورد. سینما پس از کرونا به اندازه کافی ضربه خورده است و در این مقطع پلت فرم های مجازی هم بیشترین بهره برداری را از تعطیلی سینما داشتند. امیدوارم سینما مجدد بتواند جایگاه خویش را در این شرایط پیدا کند.
این کارگردان تاکید کرد: بخصوص برای فیلمهای خنده دار، حضور مخاطب در سالن سینما بسیار مهم می باشد چونکه خنده مانند خمیازه، واگیردار است و یک شوخی در فضای سینما به مراتب می تواند تأثیرگذارتر از همان شوخی در خانه باشد.
کارگردان «بازیوو» درباره تمایل خود برای کار در حوزه سینمای کودک هم اظهار داشت: واقعاً کار در این عرصه دشوار می باشد. ساخت فیلم برای کودکان خیلی حوصله می خواهد. هم باید به اندازه کافی از کودک شناخت داشته باشید و هم باید کودک درون تان تا حدودی فعال باشد. من در سن ۶۷ سالگی شاید موهایم سفید شده باشد اما هنوز یک بچه ام و بنابراین دنیای بچه ها را به خوبی درک می کنم.
وی در انتها از پروژه سینمایی بعدی خود اطلاع داد که هم اکنون در مرحله نگارش فیلمنامه قرار دارد.

1401/02/10
12:09:03
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز